Powered by partypoker

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury dla Olgi Tokarczuk

 

10.10.2019 r. o godzinie 13:00 literacki świat obiegła wspaniała wiadomość, która cieszy zwłaszcza Polaków – mamy nową noblistkę! Została nią Olga Tokarczuk. Jest ona drugą Polką w historii, która zdobyła Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk to pierwsze takie wyróżnienie dla Polski od 1996 roku, kiedy tę nagrodę odebrała Wisława Szymborska. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę prezentującą twórczość autorki.

Organizator wystawy: mgr Anna Kwinta

zdjęcia: MSG

MSG dla Niepodległej - wystawy towarzyszące

 

Biblioteka szkolna również włączyła się w szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowując z tej okazji wystawę prezentującą ostatnie 100 lat historii Polski i dorobek kulturalno-literacki tego okresu.

Organizator wystawy: mgr Anna Kwinta

zdjęcia: MSG

Kryminał w bibliotece

 

W dniach 24 - 28 października 2016 roku w bibliotece szkolnej odbywała się nietypowa akcja czytelnicza - zakaz wypożyczania książek....innych niż kryminały.  Specjalnie na te okazję przygotowano ekspozycję ukazującą ewolucję gatunku, który dziś cieszy się rekordową popularnością. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak bogatą ofertę powieści kryminalnych posiada biblioteka i zdobyć kilka podstawowych informacji na temat klasyki gatunku, jego współczesnej odsłony i wątków kryminalnych w lekturach szkolnych.

Organizator wystawy: mgr Anna Ambroży

zdjęcia: MSG

Friday the 3rd. Biblioteka ZSP MSG w Myślenicach. Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.